Haber

İstiklal Caddesi’ndeki hain saldırıda gözaltı sayısı 50’ye çıktı

BOMBAYI BIRAKAN TERÖRİST YAKALANDI

Caddeye bombayı bırakan bayan terörist akının çabucak akabinde Küçükçekmece’de saklandığı evde yakalandı. Teröristin yakalandığı evde yapılan aramalarda 3 bin 800 dolar, 5 bin avro ve 10 bin lira ile çok sayıda ziynet eşyası ele geçirildi. Yapılan operasyonlarda çok sayıda kişi de gözaltına alındı.

GÖZALTINA ALINANLARIN SAYISI 50’YE YÜKSELDİ

CADDEDEKİ SAKSI VE AĞAÇLAR KALDIRILDI

EMNİYET: ATAK TALİMATI PKK TARAFINDAN VERİLDİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, akının akabinde 1200 güvenlik kamerası manzarasını inceleyen emniyet güçlerinin, 21 adrese operasyon düzenlendiği bildirildi. Açıklamada, “Şahıs yapılan sorgusunda, PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin üzerinden ülkemize eylem yapmak için kaçak yollarla giriş yaptığını beyan etmiştir. PKK/PYD/YPG terör örgütünün Suriye Kobani’deki merkezinden İstanbul’da eylem talimatı alarak 13 Kasım’da saat 16.20 sıralarında bombalı eylemi gerçekleştirdiğini ve kaçtığını beyan etmiştir.” sözüne yer verildi.

YARALILARDAN 5’İ YOĞUN BAKIMDA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, terör saldırısında yaralanan 81 kişiden 55’inin tedavilerinin akabinde taburcu edildiğini, 5’i yoğun bakımda 26’sının tedavisine devam edildiğini belirtti. Bakan Koca, yaralılardan 2’sinin durumunun ciddiyetini koruduğunu söz etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu